Jak łatwo powiesić półki w mieszkaniu?

Jak łatwo powiesić półki w mieszkaniu?

Decydując się na półki wieszane na ścianie większość osób planuje skorzystać ze wsporników, jednak nie zawsze jest to odpowiedni wybór.

O ile takie rozwiązania rzeczywiście sprawdzą się w przypadku pojedynczych półek, które składają się z poziomej deski, to nie da się ich zastosować przy pełnych półkach w kształcie prostokąta lub szafek. Stosowanie takich wsporników zepsułoby wówczas cały wygląd nowej półki. Najlepiej więc sięgnąć po sprawdzone zawieszki, które montuje się z tyłu półki, a następnie przymocowuje do ściany. Tego typu mocowanie jest praktycznie niewidoczne, a jeżeli odpowiednio dobierze się płytki wieszakowe, to będzie to bardzo solidne rozwiązanie.

Akcesoria montażowe do szafek

Przy takich pracach niezbędne jest skorzystanie z wiertarki z odpowiednim wiertłem, ołówka stolarskiego, kompletu bitów i krzyżaka. Ponieważ nie każdy dysponuje takim zestawem narzędzi, warto przy zakupie zawieszek zamówić od razu potrzebne wyposażenie. Sklep sprzedający okucia meblowe ma je w bardzo atrakcyjnych cenach, a dodatkowo klienci niejednokrotnie potwierdzali, że jakość oferowanego tu asortymentu jest bardzo wysoka.

O ile powyższy komplet sprawdzi się przy wieszaniu lub składaniu gotowych mebli, to robiąc je samodzielnie warto dodatkowo pomyśleć o takich narzędziach jak piła oraz frez. Dzięki temu uniknie się sytuacji, w których z powodu braku odpowiednich narzędzi trzeba by było przełożyć prace związane z meblami na późniejszy termin. W bogatej ofercie sklepu można również znaleźć łożyska do mebli oraz chemie przeznaczoną do ich konserwacji.

2 komentarze do “Jak łatwo powiesić półki w mieszkaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *