meble z forniru

Meble z forniru – okleina modyfikowana

Popularność mebli fornirowanych bierze się z ich niezwykle estetycznego wyglądu, który w przypadku mebli drewnianych nie zawsze jest tak doskonały. Przy meblach drewnianych musimy liczyć się z licznymi wadami, takimi jak sęki czy pęknięcia wywołane wilgocią. Fornir natomiast jest cienką płytą pozyskaną z litego drewna, która zachowuje piękno naturalnego materiału przy eliminacji słabych stron drewna.

Na szczególną uwagę wśród fornirów zasługują okleiny modyfikowane. Są one pozyskiwane z drzew uprawianych w sposób przemysłowo specjalnie do produkcji oklein. Produkcja jest tak zorganizowana, że zapewnia nadzwyczaj wysoką powtarzalność koloru oraz usłojenia drewna. Dzięki temu meble pokryte fornirem modyfikowanym charakteryzują się piękną i gładką powierzchnią.

Co ciekawe, okleiny modyfikowane mają o wiele szersze zastosowanie niż tylko do produkcji mebli. Równie dobrze sprawdzają się jako materiał służący do produkcji instrumentów muzycznych, paneli ściennych, kasetonów, drzwi czy okien.

Zalety okleiny modyfikowanej

Okleina modyfikowana obok jednorodnej struktury i braku przebarwień jest popularna również ze względu na łatwość przechowywania oraz wszechstronność zastosowania.

Przy tym jest materiałem wytrzymałym, a idealne odwzorowanie struktury drewna pozwala na otrzymanie wspaniałego efektu wizualnego przy niezwykle atrakcyjnej cenie. Warto bowiem zauważyć, że meble fornirowane z okleiny modyfikowanej są dużo tańsze niż tradycyjne meble drewniane i o wiele łatwiej utrzymać ich dobry stan.

Poza tym zastosowanie forniru pozwala na uzyskanie niezwykle spektakularnych efektów designerskich, ponieważ można w prosty sposób zastosować kilka rodzajów forniru z różnych gatunków drzew, co pozwala na stworzenie naprawdę oryginalnego wystroju wnętrza.

Okleiny modyfikowane są zatem doskonałą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych mebli. A za sprawą ich niezwykle szerokiego zastosowania, można wykorzystać je do dekoracji całego mieszkania, nie tylko do wykończenia mebli, ale również do dekoracji drzwi, okien czy sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *