okucia meblowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okuć meblowych?

Okucia meblowe to niezwykle istotne elementy każdego mebla. Składają się na nie przede wszystkim uchwyty, zawiasy, prowadnice do szuflad, stopki do mebli oraz zamki do mebli. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

To, jakie okucia meblowe wybierzemy do swoich mebli, ma duże znaczenie szczególnie w kwestii późniejszej funkcjonalności mebla. Nie jest to jednak jedyny ich aspekt. Równie istotny jest również ich wpływ na wygląd mebla – szczególnie w przypadku uchwytów meblowych oraz stopek do mebli. Wtedy za sprawą tego typu elementów możemy nadawać meblom wyjątkowego stylu, który będzie unikalny i charakterystyczny właśnie dla naszych mebli. Co oprócz wyglądu jest jeszcze ważne w przypadku wyboru okuć meblowych?

Okucia meblowe – materiał wykonania – czyli co jest ważne!

Na rynku dostępne są okucia meblowe wykonane z różnego rodzaju materiałów. Od tego, na jakie się zdecydujemy, zależy nie tyle ich wygląd, co jakość ich użytkowania oraz trwałość.

Tańsze okucia meblowe wykonane z aluminium lub z niskiej jakości stali nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Może się bowiem szybko okazać, że w stosunkowo krótkim czasie, będziemy musieli wymieniać okucia na nowe.

Słabe aluminiowe zawiasy meblowe czy prowadnice do szuflad mogą szybko się wypaczyć, przez co fronty meblowe nie będą się domykać, a szuflady będą poruszać się z oporem. Jeśli dodatkowo meble będą narażone na wpływ wilgoci, może dojść do korozji metalowych elementów, co również spowoduje konieczność ich wymiany.

Z tego powodu najlepiej jest zainwestować w nieco droższe, ale lepszej jakości okucia meblowe, które są zrobione z mocnych i trwałych stopów metalowych, co gwarantuje ich długoletnie użytkowanie. Ciekawą propozycją są okucia z mosiądzu, jednak równie dobrze sprawdzą się okucia meblowe ze stali nierdzewnej.

W ten sposób zyskujemy gwarancje, że wszystkie metalowe elementy w naszych meblach będą wytrzymałe i umożliwią wygodne użytkowanie mebli przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *