Niezwykłe półki na książki

Co drugi Polak czyta przynajmniej jedną książkę w roku. Według ostatnich statystyk, liczba zaczytanych osób stanowi niemal 40 procent naszego społeczeństwa. W czasach, kiedy wokół dominują e-booki, istnieje spora grupa osób, które pozostają przy tradycyjnej, książkowej wersji. Gdzie jednak pomieścić piętrzące się stosy wciągających powieści?

Bez względu na to, czy mieszkasz w bloku, czy posiadasz dom, w każdym pomieszczeniu znajdzie się kilka zakamarków, które można z pomysłem zagospodarować. Współczesny design stawia przede wszystkim na kreatywność. Oto kilka niebanalnych pomysłów na wykorzystanie domowej przestrzeni, która świetnie wpasuje się w każdą aranżację.

Schody do raju

Dla niektórych raj oznacza kilkanaście minut wolnego czasu, herbatę pachnącą malinami oraz ulubioną książkę. Idąc tym tropem, półka na książki w kształcie schodów to znakomity sposób na zapełnienie pustej ściany. Ciekawy efekt może dać zestawienie kilku takich półek, ułożonych jedna pod drugą, lub układających się w zygzak.

Ponadczasowa klasyka

Tradycyjne rozwiązania są zawsze najlepsze. Prostą, długą półkę na całej długości ściany można zamontować nad miejscem pracy (np. nad biurkiem). Ciekawym rozwiązaniem jest też klasyczny regał, który można wykonać samodzielnie. Wystarczy komplet specjalnych szyn oraz wsporniki do półek, które mocuje się na szynach przytwierdzonych uprzednio do ściany. Największą zaletą takiego regału jest możliwość regulowania wysokości poszczególnych półek.

Stylowe kosze oraz skrzynie

Moda na recykling rozgościła się także w dziale dekoracji wnętrz, oferując niecodzienne wykorzystanie skrzyń lub koszyków. Tego typu akcesoria można pomalować farbą i pokryć impregnatem, a następnie zawiesić na wytrzymałych kątownikach do półek. Bez obaw, dobrej jakości wsporniki do półek i kątowniki są w stanie dźwignąć nawet do 20 kg absorbujących lektur.

Ekspozycja

Wyeksponowanie okładek książek na regale to znakomity sposób na to, by od najmłodszych lat zaznajamiać dziecko z klasykami światowej literatury. Postaci z bajek będą kusić dziecięce oko barwnymi okładkami, zachęcając do czytania. W pokoju dziecięcym warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo, dlatego też solidne kątowniki do półek to podstawowy element dziecięcego regału.

Jeśli szukasz sprawdzonych akcesoriów meblowych, takich jak wsporniki do półek, wkręty, śruby, czy narzędzia do montażu mebli, zajrzyj na stronę sklepstolarza.pl. Czeka tam na ciebie bogata oferta produktowa ze wszystkim, co niezbędne dla majsterkowiczów i stolarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *