stopki do mebli

Stopki do mebli – bo najważniejsza jest podstawa!

Jednym z niezwykle ważnych elementów wykończenia mebli są stopki, na których spoczywa cała konstrukcja.

Co istotne, zapewniają one nie tylko stabilność mebla, ale także nadają mu swojego rodzaju uroku oraz stylu. Warto zatem zadbać, aby były one wysokiej jakości, a przy tym stanowiły pasujące uzupełnienie całego designu.

Do wyboru mamy naprawdę szeroki asortyment, w którym stopki do mebli charakteryzują się zróżnicowanym wzornictwem oraz materiałem wykonania. Wystarczy przejrzeć oferty nóżek meblowych dostępnych w sklepach internetowych, które potrafią przyprawić o zawrót głowy. Możemy wybrać zarówno nogi do mebli drewniane, jak i metalowe czy z materiałów sztucznych. Ich zróżnicowany design pozwala dopasować stopki do każdego rodzaju mebli, zarówno tych w stylu klasycznym, jak i całkowicie awangardowym. A to nie wszystkie ich zalety!

Regulowane stopki do mebli

Niezwykle istotną funkcją nóżek meblowych jest możliwość regulowania wysokości i poziomu mebli. W tym celu została stworzona linia stopek meblowych wyposażonych w specjalny mechanizm regulujący. Dzięki temu możemy w prosty sposób ustawić odpowiedni poziom mebli stojących na nierównych powierzchniach. Takie stopki z powodzeniem można montować zarówno do mebli domowych, jak i mebli biurowych. Doskonale sprawdzają się przy lekkich meblach, takich jak fotele, krzesła czy małe szafki, jak i w przypadku ciężkich mebli wypoczynkowych, czyli sof i kanap, a także meblościanek czy szaf oraz regałów.

Nóżki do mebli – rodzaje

Obok nóżek regulowanych na rynku dostępne są również nóżki obrotowe. Poszczególne egzemplarze różnią się od siebie kształtem oraz materiałem wykonania, co pozwala dopasować stopki do każdego rodzaju mebli. Ogólnie stopki pomimo swoich małych gabarytów są naprawdę solidne. Przy wyborze konkretnych modeli warto jednak zwrócić uwagę na ich wytrzymałość, ponieważ innego rodzaju nóżki meblowe dedykowane są do lekkich mebli, a innego rodzaju do ciężkich.

Dostępne na rynku stopki do mebli różnią się również kolorystyką, chociaż z reguły utrzymana jest ona w stonowanych i standardowych barwach, takich jak czerń czy szarość, ewentualnie jakaś powłoka metaliczna.

Spodnia powierzchnia stopek meblowych jest pokryta materiałem ochronnym, który zabezpiecza podłogę przed porysowaniem i jednocześnie umożliwia wygodne i ciche przesuwanie mebli. Z tego powodu doskonale sprawdzają się one przy meblach umieszczonych na podłogach parkietowych, drewnianych, pokrytych panelami lub płytkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *