Zaślepki do mebli w praktyce

Decydując się na odnowienie wnętrza mieszkania kierujemy się głównie tym, aby efekt końcowy spełniał wszelkie oczekiwania dotyczące funkcjonalności. Kolejnym priorytetem jest estetyczne wykończenie pomieszczenia w taki sposób, aby spełniało zamierzenia o komforcie i ponadczasowym designie.

Sprytne maskowanie

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, zaślepki do mebli to akcesoria stolarskie, które są często pomijane przez autorów aranżacji. Tymczasem ich główną funkcją jest zakrywanie miejsc, w których znajdują się łączenia poszczególnych części mebli. Stolarze w takich miejscach najczęściej stosują wkręty, gwoździe lub konfirmaty, które można szybko schować stosując zaślepki meblowe w dopasowanym kolorze, kształcie i grubości. Obecnie gama barw zaślepek jest niezwykle obszerna, co sprawia, że kupno dopasowanych akcesoriów jest kwestią kilku sekund.

Zaślepki samoprzylepne czy do konfirmatów?

Dział akcesoriów meblowych oferuje dwa rodzaje zaślepek – samoprzylepne oraz do wkrętów. W zależności od potrzeb warto mieć na uwadze, że samoprzylepne zaślepki do mebli wycinane są z okleiny, mają kształt płaskich kółek i występują w różnej średnicy. Zaślepki do wkrętów natomiast wykonuje się z tworzywa sztucznego a wyglądem przypominają pinezkę o lekko wypukłej główce. Zasadnicza różnica między tymi rodzajami zaślepek znajduje się w trwałości. Zaślepki do konfirmatów charakteryzują się długim czasem użytkowania i skutecznie chronią przed wilgocią. Zaślepki meblowe samoprzylepne, ze względu na większą absorpcję wilgoci, z czasem mogą się odklejać, jednak montaż nowej naklejki jest na tyle szybki i prosty, że można go wykonać samodzielnie.

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi

Pozostając w temacie zaślepek warto wspomnieć o takich, które chronią powierzchnie podłogowe przed zniszczeniem. W przypadku dedykowanych zaślepek do mebli estetyka gra rolę drugoplanową, a główną ich funkcją jest zabezpieczenie podłóg przed wgnieceniem oraz zarysowaniem. Bez względu na to, jak odporne na ścieralność są powierzchnie podłogowe, należy solidnie zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Sprawdzone i polecane przez konsumentów są zaślepki do nóżek od mebli, które skutecznie chronią podłogi przed ciężarem krzeseł i stołów, pozostawiając powierzchnie wolne od zarysowań i wgnieceń.

Jeśli chcesz, aby i twoje wnętrze było wykończone z najwyższą dbałością o szczegóły, przejrzyj ofertę sklepu sklep stolarza.pl, gdzie znajdziesz setki elementów meblowych, takich jak zaślepki, śruby, zawieszki i uchwyty meblowe w bezkonkurencyjnej ofercie cenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *